Facebook

    Do rozpoczęcia sezonu 2019/2020 w wałbrzyskiej Klasie Okręgowej jeszcze ponad miesiąc, ale już dziś zapytaliśmy kilka osób o przewidywania przed nadchodzącymi rozgrywkami!
    Osoby te kierowały się następującymi kryteriami:
1. Kto wg Ciebie wygra wałbrzyską Klasę Okręgową w sezonie 2019/2020? (1 drużyna)
2. Kto wg Ciebie okaże się „czarnym koniem” rozgrywek?
3. Kto wg Ciebie spadnie z wałbrzyskiej Klasy Okręgowej w sezonie 2019/2020? (3 drużyny)
______________________________________________________________________

Tomasz Żołnierek - kapitan oraz członek zarządu (Grom Witków)
1. Ciężko określić jednoznacznie siły przed nowym sezonem, ale wg mnie mocne mogą być drużyny, które spadły z IV ligi i tu upatrywałbym faworyta.
2. Wg mnie "czarnym koniem" może okazać się Trojan Lądek-Zdrój bądź Granit Roztoka.
3. Co do spadku, jak się nic nie zmieni, to drużyny, które w minionym sezonie walczyły o utrzymanie tj. Zdrój Jedlina-Zdrój, Skałki Stolec oraz któryś z beniaminków.. ale to i tak tylko gdybanie.

Dawid Broniszewski - sekretarz oraz członek zarządu (Nysa Kłodzko)
1. Doświadczenie zdobyte w czwartej lidze, przy założeniu, że w danym klubie nie dojdzie do rewolucji kadrowej, to trzech spadkowiczów (Orzeł, Nysa i Zjednoczeni) mogą realnie walczyć o mistrzostwo.
2. Z pewnością beniaminkowie, którzy w ostatnich sezonach bardzo dobrze spisywali się po awansie A-klasy do wyższej ligi.
3. Tak naprawdę ciężko wskazać choćby jeden zespół na tym etapie. W poprzednim sezonie, po rundzie jesiennej kilka drużyn jedną nogą była już w A-klasie, a po zakończeniu sezon nadal są w gronie drużyn tej klasy rozgrywkowej.

Przemysław Kowalewski - zawodnik (Kryształ Stornie Śląskie)
1. Orzeł Ząbkowice Śląskie. Nowa władza, duże pieniądze (rodzina Zielińskich).
2. Płomień Makowice. Nie znam ich, ale rozwalili swoją grupę myślę że potencjał jest.
3. Trojan Lądek-Zdrój nie dotrwa do drugiej rundy - brak kasy. Jeśli nie odmłodzą kadry to Grom Witków oraz trzeci spadkowicz - Nysa Kłodzko - póki co kadra kłodzczan jest rozsypana.

Marek Tomczak - zawodnik (Włókniarz Kudowa-Zdrój)
1. Uważam, że w tym sezonie liga okręgowa będzie zdecydowanie mocniejsza niż w ubiegłym.Faworytów upatruję wśród drużyn, które spadły z IV ligi oraz Victorii Tuszyn i uważam, że to właśnie ta drużyna wygra ligę.
2. Czarnym koniem rozgrywek może być beniaminek Płomień Makowice, który przemknął przez A klasę, pewnie zdobywając awans. Dodatkowo myślę, że Karolina Jaworzyna Śląska i Zdrój Jedlina-Zdój mogą poważnie namieszać w lidze, jeśli zaprezentują taką dyspozycję jak w poprzednim sezonie na wiosnę.
3. Myślę, że ligę okręgową w 2020 roku opuszczą Orzeł Lubawka, Venus Nowice i Grom Witków. Wśród drużyn walczących o utrzymanie wskazuję również Skałki Stolec, Trojan Lądek-Zdrój i Włókniarz Kudowa-Zdrój.


Łukasz Stachowski - kierownik zespołu (Zdrój Jedlina-Zdrój)
Patrząc na ostatni sezon naszej Klasy Okręgowej nie będę wyrokował kto wygra, kto będzie czarnym koniem i kto spadnie. Odpowiem trochę dyplomatycznie. Liga na pewno będzie trzymała nas w napięciu do ostatniej kolejki, bo kto jeszcze rok temu powiedział by, że do IV ligi awansuje beniaminek rozgrywek, czyli zespół Pogoni Pieszyce i kto pół roku temu powiedział by, że my w Jedlinie-Zdroju, mając po rundzie jesiennej tylko 6 punktów zdołamy utrzymać się i to na kolejkę przed końcem. Wydaje się, że liga w zbliżającym się sezonie będzie mocniejsza, bo dochodzi nam aż trzech spadkowiczów z IV ligi, do tego zostały zespoły z Tuszyna i Kamieńca Ząbkowickiego, które zrezygnowały z awansu. Dochodzi nam trójka beniaminków, które dużo przed końcem zapewniły sobie awans. Oczywiście oprócz tych drużyn pozostaje 8 silnych zespołów i naprawdę każdy z nich może wygrać ligę, każdy może zostać czarnym koniem rozgrywek i każdy może pożegnać się z Klasą Okręgową. Każda z drużyn będzie miała swoje dobre i złe momenty, a że grając w piłkę na tym poziomie rozgrywkowym zawodnicy normalnie pracują to pojawią się również problemy kadrowe. Jak co roku każdy będzie mógł wygrać z każdym.

źródło: własne