Facebook

    Dzieje się! Ledwo co zakończyliśmy sezon w wałbrzyskich ligach a już dochodzą do Nas różne informacje.
    Pierwszą jest taka, iż z IV -ligowych rozgrywek wycofał się Górnik Wałbrzych. Jakie to ma znaczenie dla Nas? Ano takie, iż wałbrzyszanie przymierzani są do Klasy Okręgowej bądź Klasy "A". Czekamy na rozwój wydarzeń.
    Druga informacja jaką podał Prezes DolZPN jest taka iż Victoria Tuszyn zrezygnowała ze sportowego awansu do IV ligi czyli najprawdopodobniej i oni zagrają kolejny sezon w Klasie Okręgowej.
    Jakie jeszcze przetasowania czekają Nas na Dolnym Śląsku? Jaka w tym wszystkim Nasza rola? Odpowiedzi na te Pytania pewnie niebawem zaczną wychodzić na światło dzienne.

UPDATE: Kolejny zespół rezygnuje z awansu do IV ligi - Zamek Kamieniec Ząbkowicki - i pozostanie w wałbrzyskiej Klasie Okręgowej na nadchodzący sezon.
"Wobec pojawiających się wszem i wobec informacji o możliwym awansie naszej drużyny do IV ligi pragniemy poinformować, że zajęliśmy w sezonie 2018/2019 III miejsce w lidze okręgowej, które nie daje prawa startu w wyższej klasie rozgrywkowej. Ponadto OZPN Wałbrzych nie złożył oficjalnej propozycji o możliwości awansu. Jeżeli taka się pojawi, to informujemy, że sytuacja ekonomiczna i organizacyjna klubu jest dobra, jednak nie na tyle, aby móc skorzystać z pojawiającej się szansy. Decyzją zarządu w sezonie 2019/2020 zagramy w lidze okręgowej seniorów." - informuje na swoim fanpage Zamek.

UPDATE2: Zainteresowanie IV ligą wykazuje czwarty zespół wałbrzyskiej Klasy Okręgowej - LKS Bystrzyca Górna. Czekamy na oficjalne stanowisko klubu.

UPDATE3: "Tomasz Masłowski został nowym trenerem Orła Ząbkowice Śląskie. Ząbkowiczanie spadli do klasy okręgowej, ale wciąż nie wiadomo czy w niej zagrają. Mogą bowiem zastąpić w IV lidze Górnika Wałbrzych, którego przyszłość jest mocno niepewna."

źródło: wałbrzych24.com | dolfutbol.pl